Usługa 3D-Secure

dodano: 2014-05-01

Usługa 3D-Secure umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

Rejestracja karty wykonywana jest jednokrotnie – klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła.

Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony.

W przypadku kart Maestro, Visa Electron lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z Bankiem. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

Usługa udostępniona będzie od 1 lipca 2013r.

Klient może również zarejestrować kartę przed dokonaniem płatności kartą przez Internet na podanych niżej stronach:

- karty Maestro:
- karty MasterCard charge i kredytowe, MasterCard Debit PayPass, MasterCard przedpłacona:
- karty Visa Electron, Visa Electron "młodzieżowa", Visa Business Electron:
- kart Visa Electron payWave, Visa Electron payWave "młodzieżowa", Visa Business Electron payWave